Jlucy Jlucy 04-02-2016 Mathematics contestada A tennis coach took his team out for lunch and bought 8 hamburgers and 5 fries for $24. The players were still hungry so the coach bought 6 more hamburgers and 2 more fries for $16.60. Find the cost of each.