A grocery store sells 3
pounds of grapes for
$3.45. Another grocery
store sells 5 pounds of
grapes for $5.75. Write an
equation that represents
the price of grapes, p, for
n number of pounds at
either store? No Trolls Please

Respuesta :

PB1515
You need to multiply the cost of grapes and the pounds of grapes to get the cost of one. $1.15 per one grape

Otras preguntas