BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Suppose you need to verify how to correctly use commas. You open your English textbook and scan the chapter titles. In which one would you most likely find the
Scientists compare two different plant species. In species A, the leaf color is controlled by two alleles. In species B, leaf color is controlled by three allel
This ballot has such an enormous amount of information on it that it might be difficult to understand
At a back to school sale, backpacks are marked down 15%. If the original price was $34, what is the sale price?
The respiratory system of the body can be injured by volcanic _____ that comes from a volcanic eruption. boulders ash rock
The theater arts committee estimated that it would sell 200 tickets for its upcoming play. The committee actually sold 224 tickets. What was the percent error
A challenge that Italy faced after unification was
The vertices of a parallelogram are A(x1, y1), B(x2, y2), C(x3, y3), and D(x4, y4). Which of the following must be true if parallelogram ABCD is proven to be a
can anyone answer question 15 and 16
Using the quadratic formula to solve x2 + 20 = 2x, what are the values of x? a. 1+-/21 i b.-1+-/19i c. 1+-2/19i d. 1+-/19i