A grocery store buys cereal using the cost function
c(n) = {
2n when n < 100
1.9n when 100
Sn = 500
1.8n when n > 500
where n is
the number of boxes of cereal the grocery store
buys and c(n) is the cost of the cereal. The grocery
store then sells the cereal using the sales function
s(c) = 1.3c. What is the cost of the cereal if the
grocery store buys 250 boxes?