Respuesta :
Answer:
96 dollars....
Step-by-step explanation:
divide 24 by 5
which is 4.8
which represents that it costs 4 dollars and 80 cents for one dinner
multiply 4.8 and 20
which is 96
Simple all y have to do is multiply 24*20 and the answer would be 48 or 480 dollars (can’t see it on my calculator really good) REALPY SOREY IF IM WRONG