Decide what information is needed to answer the following
problem.
There are 1,000 paper clips in a box. A box costs $5.29. How
much does it cost to buy 5 boxes of paper clips?
What information is needed to solve this problem?

Decide what information is needed to answer the following problem There are 1000 paper clips in a box A box costs 529 How much does it cost to buy 5 boxes of pa class=