Respuesta :
Answer:
A: Every time you go up 2 bushels, you go up 16 dollars.
B: 4 dollars more. Work: 16 - 12.
Step-by-step explanation:
Answer:
ITS 2
Step-by-step explanation:
PART A: EVERY TIME YOU GO UP 2, YOU GO UP 12
PART B: 8-6=2
Answer:
A: Every time you go up 2 bushels, you go up 16 dollars.
B: 4 dollars more. Work: 16 - 12.
Step-by-step explanation:
Answer:
ITS 2
Step-by-step explanation:
PART A: EVERY TIME YOU GO UP 2, YOU GO UP 12
PART B: 8-6=2