Respuesta :

Answer:

$545.00

Step-by-step explanation:

250.7 / 23 = 10.9

$10.9 is the cost of every lb of onions.

Then we multiply 10.9 by 50 because there are 50 lbs. like this

10.9 * 50 = 545

So $545.00 is our answer.

it is $545.00 hope this helps