WILL GIVE BRAINLEST What expression can be used to determine the total cost of buying c pounds of cashews for $ 2.95 per pound and s pounds of sugar for $0.72 per pound? Choose the correct expression for determining the total cost.
2.95c -0.75s
3.67-(c+s)
2.95 + 0.72s
0.72 + 2.95s