Respuesta :

Answer:

I agree with both.

Step-by-step explanation:

If it's $3 per dozen that would be $0.25 per muffin because

3÷ 12 = 0.25

And if Andre has $2 than he can only afford 8 muffins because

0.25 x 8 = 2

And if Elena wants 16 muffins

16 x 0.25 = 4

So she will have to pay $4.

Hope this makes sense and helps!