Respuesta :

Answer:

$1.92

Step-by-step explanation:

To find the cost per bag we divide the total cost by the amount of bags so:

$5.75 / 3 = $1.91666667 per bag, which we can round up to $1.92 per bag.

Answer:

about $1.92

Step-by-step explanation:

$5.75/3 = $1.916 ----> $1.92

Otras preguntas