Respuesta :
Answer:
$45.80
Step-by-step explanation:
First, let's multiply $2.29 · 2. This gives us $4.58.
Second, multiply $4.58 · 10. This gives you $45.80.
Tonya will need $45.80 to buy the desired amount of juice.
Answer:
$45.80
Step-by-step explanation:
First, let's multiply $2.29 · 2. This gives us $4.58.
Second, multiply $4.58 · 10. This gives you $45.80.
Tonya will need $45.80 to buy the desired amount of juice.