Respuesta :

Answer:

15$

Step-by-step explanation:

cost of 1 cookie = 10/6

cost of 9 cookies = 9* 10/6 = $15

Answer:

15 dollars

Step-by-step explanation:

6 cookies for 10 dollars

3 cookies for 5 dollars.

6+3 cookies for 10+5 dollars