Ivy and cammie sold tulip and daffodil bulb packages for their spring fundraiser. Ivy sold 12 packages of tulip bulbs (X) and 14 packages of daffodils bulbs (y) for a total of $180.00. Cammie sold 9 packages of tulip bulbs and 16 packages of daffodils bulbs for a total of $168. Which system of linear equations can be used to find the price per package for each of the two kinds of bulbs ?

A) 12x + 14y = 168
9x + 16y = 168

B) 9X + 14y = 180
12X + 16y = 168

C) 12X + 16y = 180
9X + 14y = 168

D) 12X + 14y = 180
9X + 16y = 168