It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days

Answer:

14$

2+3+4+5=14